Raport o stanie gminy za 2021 – co ma zawierać?

Zbliża się czas opracowywania i składania przez włodarzy Raportu o stanie JST. Dokument ten obowiązkowo każdy wójt, burmistrz, prezydent i starosta muszą przedłożyć radom do końca maja każdego roku. Warto już dziś przemyśleć i dobrze rozplanować pracę przy Raporcie, żeby stanowił on nie tylko podsumowanie rocznej działalności, ale stał się również narzędziem monitoringu zarządzania strategicznego. Przedstawienie Radzie oraz mieszkańcom gminy rzetelnego i atrakcyjnego w odbiorze raportu jest także doskonałym sposobem na promocję działań samorządu. Czytelny i ciekawie przygotowany raport zachęci mieszkańców do dialogu z włodarzami, a władzom samorządowym zagwarantuje lepszy odbiór ich działalności.

Eksperci Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju rokrocznie opracowują kilkanaście raportów dla gmin z całej polski. Rokrocznie również doskonalą ten dokument, który nie musi stanowić jedynie spełnieniem ustawowego obowiązku. Raport może być ciekawy, może być punktem wyjścia do planowania następnych inwestycji w gminie, może zachęcać mieszkańców do udziału w dialogu z samorządem i wspólnego kreowania rozwoju swojego obszaru. Tymi wszystkimi kwestiami WANIR postanowił się podzielić. 4 marca ponad 100 przedstawicieli JST miało możliwość wysłuchania godzinnego szkolenia na temat ważności oraz możliwości Raportu o stanie JST. Nasze ekspertki omówiły sposoby na zbieranie danych oraz ich prezentację graficzną.

Zapraszamy do zapoznania się z całością webinaru.

OGLĄDAJ WEBINAR

JESTEŚ ZAINTERESOWANY WSPÓŁPRACĄ Z NASZYMI EKSPERTAMI?

Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z samorządami pozwala nam w pełni odpowiadać na potrzeby i oczekiwania jednostek terytorialnych. Wiemy jak opracować raport, który nie tylko zainteresuje mieszkańców, ale również będzie wizytówką samorządu i włodarza!

Zleć prace nad raportem naszym ekspertom i ciesz się z efektów już w maju. Zapewnij sobie spokojną wiosnę z ekspertami WANIR!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI