10 czerwca odbyła się finałowa gala XVIII edycji konkursu na Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości.Drugi rok z rzędu z rąk Jana Grabkowskiego, Starosty Poznańskiego, odebraliśmy wyróżnienie w kategorii mały przedsiębiorca za całokształt działań na rzecz rozwoju polskich samorządów.

W plebiscycie udział biorą mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa działające na terenie Metropolii Poznań. Celem jest wyłonienie przez kapitułę firm, które notują największe sukcesy na rynku, a ponadto cechuje je przedsiębiorczość, działalność społeczna, a także posiadają ciekawą ofertę oraz rzetelnie wywiązują się ze swoich zobowiązań.

Laureatów do nagrody typuje kapituła, w której skład wchodzą między innymi przedstawiciele Międzynarodowych Targów Poznańskich, Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu czy PKO Banku Polskiego S. A.

Patronem merytorycznym konkursu jest firma Grant Thornton, jedna z wiodących organizacji audytorsko-doradczych na świecie. Patronem medialnym jest m.in. Gazeta Wyborcza oraz telewizja WTK.

(zdjęcia: Gazeta Wyborcza, Agencja Gazeta)