PRZEDSZKOLE I ŻŁOBEK W MIŁOSŁAWIU JUŻ OTWARTE!

31 sierpnia 2021 odbyła się oficjalna inauguracja nowo wybudowanego kompleksu, które mieści pod jednym dachem przedszkole „Koszałek Opałek” i żłobek „Słoneczna Polana”.

Budowa placówki, w której mieści się 5 przestronnych sal dla dzieci powstał w niespełna rok m.in. dzięki realizacji projektu finansowanego przez Regionalnego Program Operacyjny Województwa Wielkopolskiego, Działanie 6.4. Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi, Poddziałanie 6.4.1. Wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi. Wartość projektu to prawie 1,5 mln zł. Środki zewnętrzne pochodziły również z resortowego programu Maluch Plus 2020.

– Budynek jest przestronny, przyjazny dzieciom. Jest wszystko to, aby w placówce na miarę XXI wieku było zawsze bezpiecznie i radośnie, a atmosfera w nim sprzyjała twórczej, efektywnej zabawie, wychowaniu i nauce. Wierzę głęboko w to, że ten obiekt będzie służyć pokoleniom – mówił burmistrz gminy Miłosław Hubert Gruszczyński, podczas uroczystości otwarcia obiektu.

Pozyskane środki zostały przeznaczone na budowę i kompleksowe wyposażenie budynku, zakup i montaż placu zabaw, ale także sfinansują bieżące funkcjonowanie żłobka aż przez 22 miesiące!

– Dzięki tej inwestycji, której powstanie z WRPO współfinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, 30 maluchów będzie spędzać czas pod opieką cudownych opiekunów, w nowoczesnych pomieszczeniach – a w tym czasie ich rodzice będą mogli podjąć aktywność zawodową. Wsparcie wielkopolskich rodzin jest jednym z naszych priorytetów w realizacji polityki społecznej – a tak wygląda to po prostu w praktyce, zobaczcie sami! – Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Żłobek już od 1 września wita 30 najmłodszych mieszkańców Gminy. Jest to pierwszy tego typu obiekt samorządowy w Gminie, ale nie ostatni. Trwają prace nad podobną placówką w miejscowości Orzechowo.