W dniu 5.01.2022 roku odbyło się huczne, uroczyste otwarcie żłobka w Wolsztynie. Włodarze z wielką dumą opowiadali o inwestycji wartej ponad 6,5 mln złotych, pozyskanych z programów:

  • Maluch+, dofinansowanie 3 660 000,00 zł
  • Europejskiego Funduszu Społecznego, dofinansowanie 2 927 095,91 zł.

Placówka została zaprojektowana w taki sposób, aby pomieścić 122 maluchów, w tym 75 dzieci jest objętych wsparciem w ramach projektu EFS. Pomieszczenia w budynku to dwie duże i cztery małe sale do zabawy, pomieszczenie dla nauczycieli, szatnia, kuchnia i łazienki.

Na otwarciu obecna była Minister Marlena Malag, parlamentarzyści Marta Kubiak, Krzysztof Paszyk , Jakub Rutnicki, wojewoda Michał Zieliński, wicemarszałek Wojciech Jankowiak, wiceminister Grzegorz Piechowiak, starosta Jacek Skrobisz, burmistrz Wojciech Lis, przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław, Adamczak, radni wójtowie Janusz Frąckowiak i Jacek Kolesinski, wiceburmistrz Tomasz Spiralski, proboszczowie księża Sławomir Majchrzak i Piotr Bartkowiak.

Z ramienia Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju udział w uroczystości wzięli Prezes Zarządu Jakub Michałowski oraz eksperci merytoryczni Ewelina Kaczmarek, Kasia Różycka i Mateusz Nasarzewski. Prezes WANIR w trakcie swojego przemówienia nie tylko gratulował władzom wielkiego sukcesu, ale podkreślał również długą i owocną współpracę z Gminą Wolsztyn.
Uczestnicy byli pod dużym wrażeniem projektu budynku, zarówno jego zewnętrznego wyglądu, jak i nowoczesnego wyposażenia poszczególnych pomieszczeń.
Ten wspaniały i kolorowy kompleks z pewnością spełni wszystkie oczekiwania nie tylko najmłodszych mieszkańców Gminy, ale również ich rodziców!
Jeszcze raz gratulujemy!

zdjęcia: Urząd Miejski w Wolsztynie