Dzięki zmianom w prawie, opiekunowie żłobkowi otrzymają zasłużone podwyżki i dodatkowe benefity. Od lipca będą mogli liczyć na dodatek do wynagrodzenia w wysokości 1000 zł brutto, co z pewnością zostanie docenione przez tych, którzy codziennie dbają o dzieci do lat 3. Co więcej, zostanie im nadany status funkcjonariusza publicznego, co zwiększa prestiż zawodu. 4 kwietnia został również ustanowiony Dniem Opiekuna Małego Dziecka, aby docenić pracę i zaangażowanie tej grupy zawodowej.
Korzystając z tej okazji, składamy najlepsze życzenia wszystkim opiekunkom i opiekunom małych dzieci! Wasza praca jest nieoceniona i pełna poświęcenia. Dziękujemy za Waszą troskę, cierpliwość i miłość, jaką codziennie darzycie maluchy. Niech każdy dzień w Waszej pracy przynosi radość, spełnienie i mnóstwo uśmiechów ze strony Waszych podopiecznych. Życzymy Wam również dużo zdrowia, energii i siły, byście mogli kontynuować swoją wspaniałą misję dbania o najmłodszych. Wszystkiego najlepszego!
👶🏻Dodatkowo, po pięciu latach pracy opiekunowie będą mieli prawo do dodatkowych dwóch dni urlopu wypoczynkowego. To wszystko to efekt planowanej nowelizacji Ustawy o opiece nad dziećmi do lat trzech, która wprowadza szereg pozytywnych zmian w sektorze opieki nad najmłodszymi.
Przypominamy tutaj również o zmianach w Programie Maluch+ 2022-2029 w związku z zaktualizowaniem Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) i zwiększeniem alokacji konkursu o blisko 1 mld zł!
Te informacje bardzo nas cieszą, gdyż Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju od lat wspiera JST w budowaniu żłobków i klubów dziecięcych. To właśnie dzięki pozytywnym decyzjom i inicjatywom udało nam się utworzyć 5266 nowych miejsc żłobkowych oraz 240 oddziałów żłobkowych i klubów dziecięcych. Ponadto, naszym ogromnym sukcesem jest pozyskanie aż 132 mln złotych dotacji dla samorządów w ramach konkursu Maluch+, dzięki któremu wsparliśmy ponad 60 podmiotów. Te działania nie tylko ułatwiają dostęp do opieki nad dziećmi, ale również wspierają rozwój żłobków i klubów dziecięcych w naszym kraju. 🌼
Poniżej przykładowe realizacje naszych projektów:

Polecamy przeczytać: