23 czerwca w poznańskim Hotelu Bazar odbyła się uroczysta Gala XVII konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Podczas Gali Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju odebrała z rąk Starosty Poznańskiego Pana Jana Grabkowskiego wyróżnienie w kategorii mały przedsiębiorca.

– Organizacja i przeprowadzenie oceny merytorycznej zgłoszonych kandydatów zbiegło się z okresem pandemii. Tym bardziej cieszymy się i gratulujemy wszystkim naszym przedsiębiorcom, którzy są dziś z nami – mówił Jan Grabkowski, starosta poznański oraz przewodniczący Kapituły Konkursu.

W tym roku rozszerzono zasięg plebiscytu do całej Metropolii Poznańskiej, a firmy rywalizowały nie tylko z konkurencją, ale również z załamaniem gospodarczym wywołanym pandemią koronawirusa. Weryfikację przedsiębiorstw przeprowadzili eksperci z Grant Thornton, wiodącej światowej organizacji audytorsko-doradczej. Oceniano jakość świadczonych usług, potencjał rozwojowy, sytuację ekonomiczną oraz nowo wprowadzone kryterium – działania proekologiczne.

Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju została wyróżniona za wieloletnią i efektywną współpracę z polskimi samorządami w zakresie sporządzania dokumentów strategicznych, pozyskiwania środków europejskich i krajowych na działania rozwojowe gmin oraz upowszechnianie i wdrażanie idei Smart City w Polskich samorządach.

(fot. Tomasz Sikorski)