Z końcem marca zamykamy kolejny realizowany przez nas projekt senioralny w gminie Zakrzewo. Z tej okazji, 21.02.2023 w Dworze Biesiadnym w Zakrzewie, zorganizowane zostało uroczyste zakończenie projektu, na które zaproszona została Magda Żyża jako Koordynatorka projektu oraz Dominika Paszkiewicz.

Podczas spotkania podsumowane zostały dwie edycje projektu „Aktywny Klub Seniora”, które realizowane były w latach 2019 – 2023. Uroczystość rozpoczęli Pan Bartosz Podobieński – Dyrektor Domu Kultury wraz z Panią Agnieszką Stefańską – Koordynatorką Klubu Seniora, którzy podsumowali 4 lata realizacji różnych zajęć dla Seniorów, powstanie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego oraz bardzo dobrej współpracy z Włodarzami Gminy i WANiR. Po przedstawicielach Domu Kultury głos zabrał Pan Wójt Gminy Zakrzewo – Artur Nenczak. Podziękował Seniorom za zaangażowanie, podkreślając, że to przede wszystkim dzięki Nim możliwa była realizacja dwóch edycji projektu. Wyraził też nadzieję, że w kolejnej edycji projektu będą równie aktywni. Z wypowiedzi Pana Wójta można wywnioskować, że ma jakieś specjalne dojścia do informacji o przyszłych konkursach, ponieważ obiecał Seniorom, że kolejny projekt rozpocznie się w lipcu. 😊 Co więcej, zapewnił, że nie wyobraża sobie realizacji tego projektu bez WANiR. 😊

Głos zabrała również przedstawicielka Seniorów, która skierowała podziękowania Włodarzom Gminy, Dyrekcji Domu Kultury, prowadzącym warsztaty, ale także Magdzie i Dominice jako przedstawicielkom naszej firmy, za to, że mimo że nie jesteśmy związani z Kujawami na co dzień, zdecydowaliśmy się pomóc w realizacji projektu, dzięki czemu oni, jako Seniorzy mogli nie martwić się o rozliczenie zajęć, zakup materiałów, wynagrodzenia instruktorów i mogli się po prostu cieszyć wspólnie spędzonym czasem. Przedstawicielka Seniorów, kończąc swoje podziękowania wypowiedziała bardzo ważne słowa, wyrażając nadzieję na realizację kolejnych projektów. Słowa te bardzo zapadły nam w pamięć, ponieważ brzmiały: ,,Panie Wójcie, Panie Dyrektorze, prosimy, nie zamykajcie nas w domach. Pozwólcie dalej się spotykać.” Słowa te dobitnie pokazują jak ważne dla Uczestników projektów senioralnych jest ich realizowanie i jak dużo dają im radości w codziennym życiu.

My również miałyśmy okazję oficjalnie pogratulować i podziękować Gminie i Domowi Kultury za kolejne lata zaufania i wzorcowej współpracy przy realizacji projektów. Gmina otrzymała od nas grawerowaną statuetkę oraz list gratulacyjny. W ramach podziękowań Magda i Dominika otrzymały upominki zarówno od Włodarzy, jak i Seniorów – ręcznie robiony, drewniany „obraz” ozdobiony żywym mchem, pięknie kwitnące hiacynty, róże, a także 3 książki: ,,Kujawsko-pomorskie funkcjonalne przestrzenne spójne”, „EKO Kujawsko-pomorskie Przyszłość i rozwój” oraz piękne wydane ,,Legendy Kujaw i Pomorza” (Mecenasem wydania jest Wójt Gminy Zakrzewo). Ze wszystkimi tymi publikacjami możecie się zapoznać na naszym teamsowym kanale sprzedażowym (General->zWANiR->Materiały Kujawsko-pomorskie).

Po części oficjalnej nie mogło zabraknąć dobrej zabawy. 😊 Seniorzy już po pierwszych nutach zagranych przez zespół znaleźli swoje miejsce na parkiecie i nie zeszli z niego do późnych godzin nocnych. 😊